V blok konkursowy

„Ceremonia”
reż. Tadeusz Kabicz, Polska, 2021 / 25’

Hermetycznie zamknięta w małej wiosce historia pewnej rodziny wciąga widza niczym najlepszy kryminał. Na początku nie wiadomo, komu wierzyć, którą postać wybrać jako ulubioną i której kibicować. Rozwój wydarzeń pokazuje jednak, że czasem nie wszystko w co wierzymy, jest takie jak nam się wydaje.

Julia Sumisławska

Alicja i Żabka”
reż. Olga Bołądź, Polska, 2020 / 29’

Co się stało? Jak do tego doszło? Nie wiadomo… Pewne jest to, że dziecko spodziewa się dziecka. Małej Alicji trudno jednak wydostać się z króliczej nory przyspieszonego kursu dorosłości. Szczególnie, gdy mówią o niej w trzeciej osobie, a w radzeniu sobie z chaosem nie pomaga ani odbijanie się od zamkniętych drzwi, ani trafianie na te otwarte, acz prowadzące w nieznane. 

Ewa Fiutka

Tynka”
reż. Marcjanna Lelek, Polska, 2022 / 16’

Obyczajowa opowieść o dorastaniu. Czy matka i córka mogą stać się rywalkami? A może wygra miłość, która jest pomiędzy nimi? Nie tylko letnie przyjęcia i letnie zauroczenia odpowiadają za ciepło, które bije z ekranu. Marcjanna Lelek pokazuje, że jest bardzo blisko swoich bohaterek. 

Anna Skroś

WARSZTATY • WYKŁADY • SPOTKANIA Z TWÓRCAMI

Festiwalowa Gazeta  Nano Film Festival

Z przyjemnością prezentujemy Festiwalową Gazetę Nano Film Festival!
Miejsce, w którym znajdziesz najnowsze informacje z festiwalu, wywiady oraz teksty będące efektem pracy naszych wolontariuszy!